Черкашина М.В., к.е.н, зав. кафедри менеджменту  і військового господарства,
Науменко М.О., к.е.н, професор (АВВ МВС України)

Розглянуті можливості використання інструментарію системної інженерії для моделювання життєдіяльності соціально-економічних систем в умовах антикризового розвитку. Визначені основні напрями підвищення якості розробки і реалізації стратегії розвитку економічних об'єктів, засновані на усвідомленні цілісності таких об'єктів і створенні різних груп описів для них. Відображені переваги і концептуальні основи застосування підходу системної інженерії до розробки моделей розвитку соціально-економічних об'єктів.

Ключові слова: системна інженерія, моделювання, соціально-економічні системи, економічні об'єкти, системний аналіз, антикризовий розвиток.

1. Антонов А.В. Системный анализ/ А.В. Антонов. – М.: Высшая школа, 2004. – 454 с.
2. Спицнадель В.Н. Основы системного анализа: учеб. пособие/ В.Н. Спицнадель. – СПб: Изд. дом "Бизнесс-пресса", 2000. – 326 с.
3. FiresmithD.G. TheMethodFrameworkforEngineeringSystemArchitectures / D.G. Firesmith,P. Capell, D. Falkenthal, C.B. Hammons, D. Latimer, TMerendino. – NewYork:Taylor & FrancisGroup, 2009. – 482 р.
4. Guide for Using the Incremental Commitment Model for Systems Engineering of DoD Projects. Version 0.5 [Електронний ресурс]. – режим доступу: http://csse.usc.edu/csse/TECHRPTS/2009/usc-csse-2009-500/usc-csse-2009-500.pdf
5. Holt J. UML for System Engineering: watching and wheels. The Instructions of Engineering and Technology/ J. Holt. – London: IET, 2007. – 375 p.